12 maja 2026 Wtorek

EWANGELIA (J 16, 5-11)

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a
nikt z was nie pyta Mnie: „Dokąd idziesz?”. Ale ponieważ to wam powiedziałem,
smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was
moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was. A
jeżeli odejdę, poślę Go do was.

On zaś gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O
grzechu – bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś – bo idę do Ojca i już
Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie – bo władca tego świata został osądzony».

Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was.
(J 16, 7)

Zaskakujące zdanie. Jednak czy nie jest tak, że
przechodzimy od obecności fizycznej do obecności duchowej? Czy nie taką drogą
podążamy? Amen.